4 powody dlaczego warto blogować pod własnym adresem www.

year-of-blogging-what-i-learned

4 powody dlaczego blogowanie na własnej stronie jest lepsze niż darmowy serwis

1.Wrażenie
Pierwszym powodem, dla którego nie powinno się używać platform blogowych jest to, że wygląda to nieprofesjonalnie. Dla czytelnika zawsze lepiej brzmi www.twojanazwa.pl niż www.twojanazwa.darmowyserwis.pl. Daje mu jasno do zrozumienia, że podchodzisz do swoich publikacji na tyle poważnie, by zainwestować we własną stronę. Zależy Ci na Twoich czytelnikach, prawda? Chcesz aby chętnie wracali i polecali Cię swoim znajomym. W końcu po to piszesz, by zyskać szerokie grono odbiorców, chcesz również zdobyć ich zaufanie. To tak jak kupowanie przez Internet. Która platforma jest według Ciebie bardziej godna zaufania? Odpłatne Allegro czy darmowe Gumtree? Odpowiedź jest prosta, tak jak odpowiedź na pytanie, czy warto mieć własną stronę czy pozostać w darmowym serwisie.

2. Kontrola
Blogspot należy do Google blog.onet.pl należy do grupy Axel Springer. Każda z tych firm-gigantów może zlikwidować twojego bloga bez uprzedzenia. Wyobraź sobie, że tworzone przez Ciebie przez lata treści po prostu przepadają. Setki wpisów, zdjęć, przemyśleń jest nie do odzyskania i nikt nie poniesie za to odpowiedzialności. Jeżeli opłacasz swoją domenę regularnie, ryzyko usunięcia treści jest bardzo małe. Poza tym prowadząc bloga w Wordpresie można zabezpieczyć się, tworząc kopie zapasowe.

3. Optymalizacja dla wyszukiwarek (SEO)
Porównując WordPress i Blogspot, WordPress oferuje więcej opcji do optymalizacji bloga dla wyszukiwarek gdzie w BlogSpot jesteś ograniczony do niektórych ustawień. Przecież zależy Ci na pozyskaniu nowych czytelników. Dlaczego utrudniasz im odnalezienie Cię przez to, że prowadzisz bloga w darmowym serwisie?

4. Wartość
Poprzez dodawanie nowych wpisów i pozyskiwanie grona odbiorców, wartość twojego bloga wzrasta. Po podłączeniu narzędzi do analizy, możesz w łatwy sposób przedstawić potencjalnym reklamodawcom przekrój grupy odbiorczej odwiedzających twoją stronę. Poza tym partnerzy chętniej nawiązują współpracę z bloggerami, którzy piszą pod własnym adresem. Dlaczego? Patrz pkt 1 o zaufaniu. Jeżeli ktoś oferuje Ci pieniądze w zamian za usługę, chce widzieć twoją inwestycję w jej rozwój. Jedna z najpopularniejszych blogerek i córka byłego premiera, Kasia Tusk, rónież prowadzi swojego bloga przez WordPress. Oto łatwy do sprawdzenia dowód, panel do logowania do jej serwisu http://panel.makelifeeasier.pl/wp-login.php Stronę Kasi Tusk, codziennie odwiedza 30 000 unikalnych użytkowników, dzięki czemu wartość jej bloga w przypadku sprzedaży, wynosi około 250 000 zł

Jak się przenieść?
Zobacz cennik